Blog Post

Apple’dan Netflix’e rakip

Apple’dan Netflix’e rakip

Dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple, dijital platformda Netflix ile yarışmaya hazırlanıyor. Uzun bir süredir gündemde olan yeni Apple ürünü yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Netflix’in son dönemde film endsüstrisine etkileri Apple’ı harekete geçirdi. Çevrimiçi yayın servisinde Netflix ile uzun süredir rekabet etmeye hazırlanan Apple, bunun için gün saymaya başladı. 100’den fazla ülkede kullanıma sunulması hedeflenen sistemin 2019’un ilk yarısında faaliyete geçmesi bekleniyor.

2016’dan beri özel içeriklere yüz milyonlarca dolar yatırım yaptığı bilinen Apple’ın 2019 itibarıyla çevrimiçi yayın hizmeti sunmaya hazırlandığı haberini aktaran The International, Amazon’un kendi içinde konumlandırdığı yapıya benzer bir formatı benimseyeceği iddia etti.

Bu doğrultuda Apple’ın içinde bulunan kanalların her biri için abonelik sisteminin uygulanması bekleniyor. Netflix’in bu yıl içinde yaklaşık 9 milyar dolarlık bir içerik bütçesi bulunurken Apple da şu ana kadar bir milyar doların üzerinde harcama gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts